Ürünleri Filtrele

Yeni Eklenen Ürünler

Sandalye

Sandalye

İncelemekte olduğunuz kategorimizde sadece sandalye ürünlerimiz yer almaktadır, sandalye bölümünde yer alan ürünlerimiz, resimleri çekilerek eklenen ürünlerdir bunun dışında farklı modeller içinde bizden fiyat almanız mümkündür.

Sektöründe lider kuruluşlardan olan cafemasasandalye.com.tr siz değerli müşterilerine her zaman uygun fiyatlı kaliteli ürünler sunmak için sürekli çalışmaktadır. Sandalyeler ahşap sandalye ve metal sandalye diye iki sınıfa temel olarak ayırabiliriz üretildiği materyale görede bu sandalyeler adlandırılır örneğin poliüretan sandalye, ahşap sandalye veya plastik sandalye gibii tabiki zamanın koşullarında sektör ilerledikçe mesafe kat edilmekte ve çok farklı malzemeler ile masa üretimi gerçekteştirmekteyiz. Sandalye malzemesi olarak gürgen ağacı, plastik, poliüretan, metal, laminat gibi malzemel kullanılabilir.

1 2
Helena Sandalye
[Fiyat sorunuz]
Efe Sandalye
[Fiyat sorunuz]
1 2

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum Yaz

Sandalye

Sandalye neolitik çağda Çatalhöyük’te İ.Ö. 7 bin yılında tanrıçalara özel olarak tasarlanan sandalyeler, Mısır uygarlığında Firavunlar, Mezopotamya ve Mısırdakiler için, Eski Yunan ve Roma uygarlıklarında hükümdarlara daha sonrasında da sanatçılara, yöneticilere ve halk için üretilmiştir. Orta çağ döneminde ise dinsel sınıftakiler için ve asiller için özel olarak siparişler üzerine özel olarak el işçiliği ile sandalyeler üretilmiştir. Daha sonra ortaya çıkan endüstri devrimi ile bu devrimden itibaren bir sürü teknoloji gelişmiştir ve gelişen bu teknolojiyle beraber büyük halk kitlelerine pazarlanması için yeni bir tarzla yeni bir anlayışla tasarlanmaya başlanmıştır. Modern hareket adını alan büyük tasarım sürecinde üretimi gerçekleştirilen mobilyalar bu süreç boyunca oluşan karşıt akımlarla beraber harmanlanarak çağdaş örneklerle günümüze kadar gelmiştir.

Sandalyeler 4 tane ayağı olan ve üzerine oturulan bir cisimdir. Sandalyeye oturulduğunda sırtımızı dayayacağımız biz düzenek mevcuttur. Sandalyelerin bazıları insanların kollarını koyacağı şekilde tasarlanmıştır bazılarında ise bu kol koymak için yapılan düzenek yoktur. Sandalyeler bir kişinin oturacağı şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir.

Sandalye Kullanımı

Sandalyeler insanların üzerinde oturduğu bir cisimdir. Sandalyeler yerde oturamayan insanlar için çok iyi bir icattır. Çünkü insanlar yerde değil de masada yemek yemeği tercih etmekteler ve de bunun için sandalyeye ihtiyaç vardır. Sandalye kullanımında en önemli şey tek kişi için yapılan üretilen sandalyeye iki kişi olarak oturmaya çalışmamaktır. Çünkü sandalyeler tek kişi için tasarlanmış ve üretilmiştir. Engelli bireylerimiz de unutulmamış onlar içinde çok kullanışlı sandalyeler tasarlanmıştır. Tekerlekli sandalyeler ile vatandaşlarımız sürekli evde olmak yerine dışarı çıkabileceklerdir. Çocukların kullanması içinde sandalyeler üretilmiştir. Çünkü çocuklar büyüklere özenip onların yaptıklarını yapıyorlar. Bu yüzden bir büyüğü bir sandalyede oturuyorsa çocuklarda oturmaya çalışıyorlar ve sonuçları her zaman iyi olmuyor tabi ki. Bazıları dengelerini kaybedip düşebiliyorlar. Bu yüzden sonuçların kötü olmaması için kullanışlı ve doğru sandalyeler tercih edilmeli.

Sandalye Çeşitleri ve Seçimi

Kişiler için bir sürü sandalye türleri üretilmiştir. Sandalye çeşitleri ve seçiminden bahsedecek olursak; ofis sandalyesi adından da anlaşılacağı gibi ofislerde kullanılmaktadır. Ofis sandalyesi genellikle beş ayaklı ve ayaklarında tekerlek vardır bu tekerlek masada istedikleri şekilde hareket etmelerini kolaylaştırmak içindir. Ofis sandalyelerinin çoğunda kol koymak için kol destek kısmı birde kafalarını yasladıklarında rahat etmeleri için de kısım bulunmaktadır. Pleksi/Poliüretan/polikarbon sandalyeler isminden de anlaşıldığı gibi o malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Dört tane ayağı vardır ve kollar için kol destek kısmı bazılarında var bazılarında yoktur. Ahşap sandalyeler adından da anlaşıldığı gibi ahşaptan yapılmaktadır. Dört tane ayağı vardır kol destek kısmı olanları da vardır olmayanları da vardır ve birbirinden farklı tasarımlar mevcuttur. Kumaş sandalyeler kumaş ile kaplı olan sandalyelerdir. Dört tane ayağı vardır kol destek kısmı olanları da vardır olmayanları da vardır ve birbirinden farklı tasarımlar mevcuttur. Deri sandalyeler deri ile kaplı olan sandalyelerdir. Metal sandalyeler de metalden üretilen tasarlanan sandalyelerdir. Deri ve metal sandalyelerinin de dört tane ayağı vardır kol destek kısmı olanları da vardır olmayanları da vardır ve birbirinden farklı tasarımlar mevcuttur. Bar sandalyeleri barlarda kullanılan çoğunluğunda kol destek kısmı ve sırt destek kısmı yoktur. Sallanan sandalyeler de vardır ve bunların dört ayağı olmasına karşın sağdaki iki ayak oval gibi gelen parçayla birleşmiştir sol tarafta aynı şekilde o yüzden sallanmaktadır. Sallanan sandalyeler genellikle yatak odasında kullanılır çünkü kişinin dinlenmesi için çok iyidir. Ofis sandalyeleri ofislerde kullanılmaktadır. Pleksi/poliüretan/polikarbon sandalyeler, ahşap sandalyeler, kumaş sandalyeler, deri ve metal sandalyeler tercihe göre istenilen yerde kullanılabilir. Çocuk sandalyeleri kreşlerde yada evde çocukların oturması için kullanılır. Bar sandalyeleri de barlarda tercih edilir.