Ürünleri Filtrele

Yeni Eklenen Ürünler

Masa

Masa

İncelemekte olduğunuz kategorimizde sadece masa ürünlerimiz yer almaktadır, masa bölümünde yer alan ürünlerimiz, resimleri çekilerek eklenen ürünlerdir bunun dışında farklı modeller içinde bizden fiyat almanız mümkündür.

Sektöründe lider kuruluşlardan olan cafemasasandalye.com.tr siz değerli müşterilerine her zaman uygun fiyatlı kaliteli ürünler sunmak için sürekli çalışmaktadır. Masalar masa tablası ve masa ayaklarının birleşmesi ile oluşur üretildiği materyale görede bu masalar adlandırılır örneğin paslanmaz ayaklı masa veya ahşap ayaklı masa gibi tabiki zamanın koşullarında sektör ilerledikçe mesafe kat edilmekte ve çok farklı malzemeler ile masa üretimi gerçekteştirmekteyiz. Masa tablası olarak mdf, werzalit, compact, cam, Masif, melamin kullanılabilir.Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış

Yorum Yaz

Masa

Masalar ilk olarak bilinen Mısırlılar tarafından imal edilerek kullanılmaya başlanmıştır. Eşyalarını yerden yüksek bir yerde tutmak amacıyla metal olarak yada taş satıhlardan yapılmış olan masalar üretilmiş ve kullanılmıştır. Yunanlar ve Romalılar da masayı özellikle yemek yemek amacıyla kullanmışlardır. Yunanlıların masalarındaki en ilginç şey ise kullanım sonrasında masaları yatakların altına sürüyor olmalarıdır. Sehpa gibi bronz veya gümüş karışımlı, tahta, metal yada mermer masalar geliştirilmiştir. Zamanla daha sonra da ayrı parçalarla oluşan daha büyük biçimde dikdörtgen yuvarlak masaları Romalılar tarafından kullanılmaya başlamıştır. Masaların genelde metal veya ahşaptan imal edildiği Doğu Roma İmparatorluğu zamanında dört ayağı X şeklinde iplerle tutturularak kullanılmıştır. Yemek masaları daha geniş ve yuvarlak biçimdeydi. Batı Avrupa’daki yoğun savaşlar ve işgallerden dolayı büyük bir ölçüde bilgi kaybına neden olmuştur ve hızlı yer değiştirme zorunluluğundan dolayı toplumlarda masalar derme çatma şeklinde yapılarak kullanılmaya devam ediliştir. 15. Yüzyıldan itibaren günlük yaşama ahşap işçiliği ile küçük yuvarlak masalar kullanılmaya başlanmıştır. Gotik dönemde ise yaygınlaşan sandık kullanımı ile sandıklarda genellikle masa olarak da kullanılmıştır. 16. Yüzyılda ilk kez yemek masaları kullanılmaya başlamıştır. Biz Türk toplumunda yerde oturma ve yemeği yerde yeme alışkanlığı günümüzde hala devam etmektedir. Biz Türkler de masa kullanımı ilk kez 19.yüzyılda kullanılmaya başlansa da günümüzde hala masayı tercih etmeyen insanlarımızda vardır.

Masa Kullanımı

Masalar günümüzde pek çok amaç için kullanılmaktadır. Masa kullanımını şu şekilde açıklayabiliriz. Masaları yemek yerken kullanabiliriz bunu masaya alışkın olmayan insan eziyet olarak görebilir fakat yere oturamayan insanlar için gayet kullanışlıdır. Ders çalışırken de kullanılabilir. Ders çalışmayı çoğu kişi yatarak yapar ve bu hiçte verimli olmadan kişinin hemen uykusu gelir ve uyuma isteği olur. Fakat masa doğru oturuş doğurduğu için kişi daha verimli ve daha uzun süreli ders çalışabilir. Resim yapan kişiler resimlerini düz, pürüzsüz ve aynı zamanda yüksek yerde yapmalılar ki sonunda boyunlarında ağrı veya rahatsızlık oluşmasın. Ofislerde de gayet kullanışlı bir üründür ve bu yüzden ofisteki kişiler masa üzerinde evraklarını, bilgisayarını, telefonunu vs. işlerine yarayan eşyalarını kullanmak için kullanmaktadırlar. Masalar kişilerin günlük hayatlarını kolaylaştırmaktadır çünkü kişiler eşyalarını yerden yüksekte ve düzenli olmalarını istemekteler. Bu yüzden kişiler hem vücut sağlıkları hem de sağlığa uygunluk açısından önemli olan masaları rahatlıkla kullanabilirler.

Masa Çeşitleri ve Seçimi

Bir sürü masa çeşitleri vardır ve bunlar kullanım yerlerine göre değişiklik göstermektedir. Bilgisayar masası masa üstü bilgisayarları kullanmamız için üretilmiş masalardır. Çalışma masaları öğrencilerin üzerinde derslerini, ödevlerini yaptığı, sınavlara hazırlanırken kullandıkları masalardır. Öğrenciler nasıl bir masada çalışmak istiyorsa ebat ebat üretilen masalardan uygun olanı tercih etmektedirler. Çizim masaları üzerinde proje yapmak için üretilen masalardır genellikle büyük ölçülerde olmaktadırlar. Piknik masaları genellikle katlanabilir olanları tercih edilmektedir çünkü fazla yer tutması istenmemektedir. Piknik masalarında oturulacak kısım da masa yüzeyiyle beraberdir. Satranç masası satranç oyununa göre dizayn edilmiş masadır. Karşılıklı 2 tarafında da çekmece bulunmaktadır ve bu çekmecelere satranç taşları konulmaktadır. Yemek masaları genellikle dikdörtgen yada kare şekildedir ve açılıp kapanabilen kısmı vardır. Bu açılıp kapanan kısım ile kişi fazlaysa açılarak daha çok kişiye yer açmaktadır. Oturma masası genellikle kişiler masalarda oturmayı severler ve bu yüzden rahat biçimde üretilirler. Tenis masası dikdörtgen şekildedir ve ortada bir adet boydan boya file vardır. 2 adet raket ve bir topla oynanan oyun için tasarlanmış bir masadır. Bunlara göre masa çeşitleri ve seçimi yapılmaktadır.